Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |
INZERCE ZDARMA, AKVARISTIKA, TERARISTIKA

Péče o filtry

Péče o filtry. Akvarijní filtry pracují skoro bez výjimky biologicky. Za svou funkci vděčí tedy určitým malým tvorům na jejichž životní podmínky musí brát dostatečný ohled. Z toho vyplývají některá pravidla při používání akvarijních filtrů. U čistě mechanicky pracujících filtrů je vhodné čištění. Naproti tomu mají být biologické akvarijní filtry , čímž je míněn téměř výlučně použitý typ rychle tekoucího filtru, čištěny teprve potom, až průtok vody zřetelně ochabuje. Jinak se biologicko-chemické procesy přeruší a filtr potřebuje podle okolností opět delší záběh. Když se v akváriích s intenzivním chovem ryb musí častěji než v měsíčních intervalech čistit filtr, tak je jeho objem příliš malý.

V akváriích s vyváženým společenstvím ryb a rostlin můžeme pozorovat zajímavou zkušenost. Růst rostlin je mnohem intenzivnější, když se rychle tekoucí biofiltr po delším provozu značně zanese. Příčina je jednoznačně v tom, že zanesený rychle tekoucí filtr pomalu přejímá vlastnosti pomalu tekoucího filtru. Tento stav se dá udržet delší dobu, kromě intenzivního chovu ryb, při čemž na příklad skaláry a dokonce i terčovci jsou ochotní se třít a dávat potomstvo. Zaběhnutý filtrační materiál se nesmí nikdy prát horkou vodou nebo ošetřovat čistícími prostředky. Mikrobní půda má zůstat zachována. Prát proto jen ve vlažné vodě a opatrně vymačkávat. Nejlepší je nepoužívat vodu z vodovodu, ale nádobu plnou akvarijní vody, která se následně vylije. Neuškodí, když filtrační molitan obsahuje něco filtračního kalu a na omak je lepkavý,dokonce právě naopak !! Když je zaběhnutý filtr krátce mimo provoz, například v případě výpadku proudu, tak se změní prostředí. Podle podmínek klesá obsah kyslíku, při čemž mohou nastat hnilobné procesy. Mikrobní půda je po krátké době překvapivě málo poškozena, protože po opětovném zapnutí filtru se bakterie zotaví velmi rychle a filtr pracuje po několika hodinách stejně jako předtím. U velkých a silně znečištěných filtrů má několik hodin stojící voda někdy nepěkný zápach a neměla by se dostat do akvária při znovu nastartování filtru, ale měla by se vylít mimo.

Hodnocení:
 

Komentáře


sponzorované odkazy

VYHLEDÁVÁNÍ
Název:
Kraj:

Najít dle výběru
Přidej inzerát zdarma

SVÁTKY
24.3.2018, Gabriel
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE
Jméno:
Heslo:
 Přihlásit se
 Zapoměli jste?
Registrovat
Vstup do chatu
DISKUZE
VIDEO-INZERCE
FOTO-INZERCE
Bezplatné inzeráty | Vytvořil: 2010-2011 © Redakční systém | Bazar